Cywilizacja tabletkowa

 

Dla większości osób pierwszym, co przychodzi do głowy w kwestii radzenia sobie z bólem, jest stosowanie środków przeciwbólowych. Czy to jednak najlepsza metoda?

Wyobraź sobie, że zarządzasz firmą, w której warunki pracy pogarszają się i związki zawodowe zaczynają się coraz głośniej domagać się zmian. Czy skupisz się na tym, by zamknąć usta związkom czy przyjrzysz się warunkom pracy i spróbujesz coś poprawić?
Ciało komunikuje się z nami na przeróżne sposoby, a ból jest zwykle ostateczną formą, stosowaną wtedy, gdy inne nie przynoszą skutku. Maskując ból, obniżamy jakość komunikacji z systemem nerwowym, zmniejszamy świadomość tego, co robimy i jak wpływa to na nasze zdrowie. Z czasem ciało zacznie krzyczeć jeszcze głośniej.

Naturalnie -  po przekroczeniu pewnej granicy jest to konieczne, jednak z pewnością leki przeciwbólowe są niezwykle często nadużywane, a co gorsze – są postrzegane jako rozwiązanie problemów zdrowotnych – również przez lekarzy. Np. problemy z układem ruchu są „rozwiązywane” poprzez „blokady” z leków sterydowych. Podejście to prowadzi do tego, że nie mamy szans pracować nad poprawą wzorców ruchowych, gdyż nie dostajemy informacji zwrotnej, a istniejący problem znacznie się pogłębia.
To, co oferuje Akademia opiera się zupełnie odwrotnym podejściu. Uczymy się podchodzić do dyskomfortu z większym spokojem i  przyglądać się mu. Nie znaczy to, że mamy akceptować, ignorować ból czy godzić się z nim. Cały czas dążymy do tego, by czuć się lepiej – wprowadzamy drobną zmianę w swoim działaniu (np. w sposobie poruszania) i obserwujemy, jak zareaguje organizm. Dzięki temu z czasem stajemy się mistrzami w zarządzaniu swoim ciałem – umiemy lepiej wpływać na swój stan także bez tabletek.

 

Zarezerwuj sobie 20 minut i wypróbuj lekcje w formie audio poniżej:

Copyright © 2021 Akademia lekkości

Design by Graff