O czym ćwierka Twoje ciało

Gdy mowa jest o rozwijaniu świadomości ciała, niektórzy nie są przekonani, czy to w ogóle możliwe lub nie do końca rozumieją, dlaczego warto to robić.

CZY MOŻNA POPRAWIĆ ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA I RUCHU

No właśnie można… Pomyśl, że codziennie wychodzisz do parku słuchać ptaszków. Na początek rozróżniasz może odgłosy wróbla, gołębia i szpaka. Ale jeśli robisz to regularnie, to z czasem Twoja wrażliwość się wyostrza. Stopniowo docierają do Ciebie głosy innych ptaków, ale też zaczynasz dostrzegać bardzo drobne różnice w dźwiękach. Po jakimś czasie potrafisz rozpoznać już 15 różnych gatunków, a może nawet odróżniasz samca od samicy.

Ze „słuchaniem ciała” jest bardzo podobnie. Im częściej słuchasz – tym więcej potrafisz usłyszeć i precyzyjniej przetwarzasz informacje.

Istotna różnica polega na tym, że słuchanie ciała to nie tylko rozrywka. W przypadku ciała wszystko co usłyszysz, jest cenną informacją na temat tego, jak poprawić samopoczucie i jakość życia. Ciało jest bowiem narzędziem we wszystkim, co robisz, więc rozwijanie świadomości ciała jest jedną z najlepszych inwestycji czasu. Dzięki temu możesz usprawnić każde swoje działanie lub uwolnić się dolegliwości.Copyright © 2021 Akademia lekkości

Design by Graff