O Projekcie

Akademia Lekkości organizuje warsztaty ruchowe oparte na Edukacji Somatycznej.

Metoda ta koncentruje się na zwiększeniu świadomości ruchu oraz poprawie sprawności sensoryczno-motorycznej. Dzięki temu możliwe jest wypracowanie optymalnych wzorców ruchowych.
Edukacja somatyczna ma zastosowanie zarówno w doskonaleniu techniki w sporcie, jak też w terapii dolegliwości związanych z aparatem ruchu. W jednym i drugim przypadku poprawa osiągana jest poprzez wyeliminowanie negatywnych nawyków ruchowych. W przypadku wielu dolegliwości organizm zaczyna regenerować się sam, gdy tylko przestajemy mu szkodzić i pogarszać stan poprzez szkodliwe sposoby poruszania.

  • Lepiej poznajesz swoje ciało i uczysz się czuć więcej
  • Odnajdujesz Wolność, Harmonię i Kreatywność w poruszaniu
  • Powiększasz przestrzeń i pole manewru miedzy myśleniem a działaniem
  • Integrujesz to, co nazywamy psychiką z tym, co nazywamy ciałem
  • Podnosisz plastyczność umysłu, by wykorzystać ją na swoją korzyść
  • Uczysz się lepiej kontrolować emocje
  • Zyskujesz nowe możliwości samodoskonalenia w różnych obszarach

KTO TWORZY AKADEMIĘ?
Nazywam się Dawid Gut i utworzenie projektu wynika przede wszystkim z moich własnych doświadczeń. Po kilkunastu latach dość intensywnych treningów biegowych znalazłem się w punkcie, kiedy musiałem podjąć długą walkę o powrót do zdrowia i sprawności. Po wielu próbach udało mi się odkryć metodę pracy z ciałem, na której opiera się Akademia. Najpierw podjąłem własne studia i eksperymenty w zakresie pracy z ciałem a następnie rozpocząłem naukę u światowej sławy nauczciela ruchu - Wima Luijpersa na szkoleniach w Austrii.


WIM LUIJPERS - LINK

Chcesz wiedzieć więcej - obejrzyj filmik, albo po prostu napisz do mnie :)

Copyright © 2022 Akademia lekkości

Design by Graff