Skąd się bierze chroniczny ból?

Ten artykuł pozwoli Ci lepiej zrozumieć przewlekły ból i podpowie, co z tym zrobić.

Wyobraź sobie, że chodzisz po polu minowym z czujnikiem, który wydaje dźwięk, gdy zbliżasz się do miny i dzięki temu zapewnia Ci bezpieczeństwo. Jeśli wiesz, że min jest bardzo dużo i są gęsto rozmieszczone, to wolisz reagować na najmniejsze piknięcie czujnika. Co więcej, wolisz żeby czujnik czasem zapiszczał nawet na kapselek niż miałby być mniej wrażliwy – bo od tego zależy Twoje życie.

Jeśli doświadczasz przewlekłego bólu i nie wykryto żadnej przyczyny mechanicznej, to jest prawdopodobne, że Twój mózg, cały system nerwowy, system hormonalny „uznały”, że żyjesz w bardzo niebezpiecznym świecie.


A dlaczego tak uznały ????
Przyczyn może być wiele – np. poprzednio doznane urazy i sytuacje w których stała Ci się krzywda. Ale nie tylko - wpływ ma także nasze myślenie. O tym jak dużo MUSIMY zrobić, jak bardzo musimy się spieszyć… Wpływ mogą mieć emocje, które głęboko oddziałują na ciało.Jak to naprawić ???
Jeśli zabiegi ukierunkowane na konkretne miejsce nie przynoszą skutków, trzeba pracować nad całym ciałem, całym systemem nerwowym.

Dzięki temu przekonujemy nasz mózg, że jesteśmy bezpieczni, że można się trochę wyluzować i doświadczyć czegoś przyjemnego.Trzeba przenieść uwagę na ruchy, które możemy wykonać bezpiecznie i przyjemnie, następnie stopniowo poszerzać ich repertuar. W przypadku poważnych dolegliwości, mogą to być najbardziej delikatne ruchy, które wykonujemy świadomie i uważnie.

Zarezerwuj sobie ok. 20 min i wypróbuj lekcję w formie audio poniżej:Copyright © 2021 Akademia lekkości

Design by Graff