Skąd się biorą problemy z układem ruchu

Czasami ktoś pyta mnie np. dlaczego mój paluch robi się koślawy, dlaczego moja postawa się zmienia, dlaczego boli mnie w tym miejscu. Ten obrazek wyjaśnia wszystko.

Jak wygląda dana struktura – wynika przede wszystkim z tego, jak jej używasz. Nasze ciało to nie pomnik, lecz żywy organizm, który potrafi się zmieniać. (Może to mieć oczywiście pozytywne i negatywne skutki). Jeśli regularnie walisz piętą w podłoże, a do tego sporo ważysz, organizm próbuje jakoś się dopasować do tej sytuacji i np. funduje nam ostrogę piętową, która w jakimś sensie ma wzmacniać kość piętową.

No dobrze, a z czego wynika w takim razie funkcja? To równie proste, co poprzedni punkt. By robić coś dobrze, trzeba to zwykle robić z odpowiednią uwagą. Bez świadomości tego, co robimy, trudno jest to udoskonalić. Co prawda mamy czasem do czynienia z tak zwanym „wrodzonym talentem” do czegoś. Jednak tego typu talent jest mniej odporny na ewentualne kryzysy i mniej elastyczny w reagowaniu na nowe warunki.

Tak więc, by poprawić strukturę… Patrz na dolną część wykresu i idź w górę. Taką metodę proponuje Akademia Lekkości. I to z premedytacją, zdając sobie sprawę z tego, że zdecydowanie popularniejsze jest grzebanie przy samej strukturze (zabiegi, operacje, prądy, borowiny, kąpiele z bąbelkami, lasery, światłolecznictwo, chiropraktyka itp.).

Cóż, można próbować chodzić na skróty, ale niektóre skróty donikąd nie prowadzą. Jeśli chcesz np. poprawić stan płuc, to najpierw operujesz płuca, czy zaczynasz trenować i rzucasz palenie? Dlaczegóż ze stopą, kolanem czy biodrem miałoby być inaczej?

Copyright © 2021 Akademia lekkości

Design by Graff