Sposoby na plastyczny umysł


Jakie masz pomysły na neuroplastyczność ?

To ciekawe słowo powoli toruje sobie drogę do naszego słownika. Krótko mówiąc, oznacza zdolność systemu nerwowego do zmiany zachowań. Zdolność ta sama w sobie nie jest czymś pozytywnym ani negatywnym. Możemy szybko nabrać złych nawyków, ale też zawsze możemy też zmieniać złe na dobre. Możemy też zmieniać wyobrażenia, przekonania i koncepty na temat rzeczywistości. Jaki jest kierunek zmiany, zależy od stopnia naszej świadomości. To właśnie w połączeniu z nią neuroplastyczność działa na naszą korzyść.


Bez względu na to, czy mówimy o poprawie techniki w sporcie, terapii dolegliwości czy innym aspekcie życia, Akademia Lekkości stawia na podniesienie poziomu uważności tego co robimy oraz na zwiększenie plastyczności we wdrażaniu zmiany.


Jeśli chcesz zwiększyć swoją gotowość do wprowadzenia pozytywnych zmian, możesz na początek zacząć od prostych ćwiczeń w robieniu rzeczy inaczej

1.Częściej używać ręki niedominującej
2.Zakładać spodnie, zaczynając od innej nogawki niż zwykle
3.Zapalać czasami światło czołem lub podbródkiem
4.Inaczej krzyżować ręce (tak by inna niż zwykle była u góry)

Gdy zaczniesz czasem robić rzeczy inaczej, szybko też zaczniesz robić wiele rzeczy LEPIEJ, bo odkryjesz nowe możliwości i poczujesz różnicę. Staniesz się też bardziej świadomy tego, co robisz i coraz rzadziej będziesz reagować automatycznie.

W tej części bloga znajdziesz bardziej szczegółowe pomysły na robienie rzeczy inaczej.

Copyright © 2021 Akademia lekkości

Design by Graff